Jak bys kurz popsal/a vlastními slovy?

„Kurz byl pro mě velmi přínosný a užitečný. Věřím, že mi pomohl k tomu, abych měla větší šanci úspěšně složit přijímací zkoušky. Lektoři byli moc milí, měli lidský přístup a na kurzech byla přátelská atmosféra. Líbily se mi také naše vlastní aktivity, například prezentace a písemné práce. Kurz bych rozhodně doporučila všem uchazečům o studium psychologie."

„Byl to úžasně strávený čas, který jsem věnovala společně s ostatními uchazeči a s lektorem přípravě na přijímačky. Dalo mi to opravdu hodně a bez tohoto kurzu bych šla na přijímací zkoušky naprosto bez motivace a nepřipravená."

„Kurz byl po obsahové a organizační stránce geniální. Měla jsem dostupné vše, co k přípravě potřebuji, tím pádem jsem se mohla z kurzu připravovat i mimo lekce. Na samotné lekce jsem se ale vždy těšila, přestože jsem věděla, že budou vyčerpávající. Učivo je obsáhlé, ale každý lektor jej dokázal podat zajímavě. Scházeli jsme se v přátelské atmosféře a vedli na témata i diskuze, což jsem ocenila."

„Velmi užitečný, naprosto splnil má očekávání. I v online prostoru byla příjemná atmosféra a skvělý kolektiv, oceňuji lektory a způsob předávání informací. Lektoři byli velmi vstřícní."

„Budu dělat přijímačky až příští rok a jsem neskutečně ráda, že jsem si tímto kurzem mohla projít. Jsem si téměř jistá, že bych bez něj nebyla schopná kvalitně se připravit, protože těch informací je opravdu hodně a sama si je nějakým způsobem sehnat a ucelit by bylo opravdu náročné. Každá lekce mě bavila, i když jsem se zprvu bála, že se po dlouhém dni v podvečer 3 hodiny plně koncentrovat bude nad moje síly. Kupodivu ale nebylo, mnoho znalostí z kurzu jsem už mohla využít i během školních hodin a celkově mám teď o dost větší seběvědomí, že bych to příští rok mohla skutečně zvládnout. Moc děkuju!"

„Smysluplné trávení volného času, skvělá příprava na přijímací zkoušky i průprava do praxe a skutečného života. Skvělí lektoři, prostor pro seberozvoj a výborná atmosféra."

„Neskutečně přínosný! Nečekala jsem, že budeme mít tolik podkladů (skripta, prezentace, videa, testové materiály). Navíc byl přístup všech lektorů úplně úžasný. Fakt jsem se na každou lekci moc těšila a i v naší skupině mi bylo fajn, nebála jsem se mluvit a odpovídat na otázky lektorů. Plus jsem si zde našla i novou kamarádku, se kterou se navzájem podporujeme během přípravy na přijímací zkoušky!"

„Skvělý. Minulý rok jsem absolvovala jiný kurz, takže mám srovnání a musím říct, že rozdíl je opravdu obrovský. Strašně se mi líbí to, jak nás bylo málo, jelikož celý zážitek je pak mnohem osobnější. Na jiném kurzu nás bylo 200 najednou a v podstatě si to stačilo pro certifikát jenom odsedět. Tím se dostávám k druhé věci...líbilo se mi, že kurz má opravdu nějakou "hodnotu" a pro certifikát se musíme nějak snažit. Jako poslední bych určitě chtěla vyzvednout lektory, jelikož je opravdu vidět, že je to baví dělat a baví se s námi jako bychom byly na stejné úrovni, čímž celé lekce ztrácejí takovou tu atmosféru "nudné vyučovací hodiny, která snad co nejdříve skončí"."

„Co bolí, to sílí, a tohle hodně bolelo. Jako studenti jsme dostali informace přímo pod nos a opravdu jediné co zbývalo bylo se je jen naučit (což bylo mnohem náročnější, než dokáže slovíčko "jen" pojmout). Kurz mé očekávání předčil. Balíček, který si zakoupíte tak mile dává smysl, že bych si ho v případě potřeby koupil znovu. Nachází se zde veškeré potřebné informace přímo na talíři, a my si je mužeme dokonce i průběžně ověřovat na testech z minulých let! Jsou zde i ukázky a přednášky TSP, které opravdu jenom bolely. Společně s biologií rozbily ten pěkný obrázek, že na přijímací zkoušky stačí pouze znalosti z psychologie (nebo ho spíš vrátily do reality). Kurz mi ukázal nedostatky, na které bych sám narazil až u přijímaček, a to je opravdu veliká záplata, která dokáže (aspoň trochu) předejít selhání. Co mě překvapilo nejvíce, bylo to procitnutí, že to není až taková sranda jak jsem si myslel, ale teď po ukončení kurzu je ten pocit zadostiučinění nesmírně velký a rozhodně stál za to. Celý kurz byl jeden obří výlet do košatého světa psychologie s kvalifikovanými průvodci. Výlet se ale odehrával i ve mně, jelikož to byla veliká zkouška i nás samotných. V tomto kurzu jsme si mohli ověřit spoustu věcí ohledně směru, kterým se chceme vydat. Krom toho, že na přednáškách TSP zjistíte, že neumíte rozlišit šachové figurky, zjistíte i metodu řešení příkladů a tudíž první kolo přijímacího řízení je ošetřené ze všech stran. Už je jen na vás a vaší trémě jak se vám povede."

Co pro vás bylo nejvíce přínosné?

„Rozvržení učiva bylo skvělé. Horší bylo udržet celou dobu pozornost, ale to jste perfektně vyvažovali různými aktivitami a přestávkami. Třeba AZ kvíz byl úžasný! Nebo relaxace :) Také se mi líbila možnost diskuze a příležitost se na cokoliv doptat."

„Jednak to, že se na různé okruhy vystřídalo více lektorů s různými přístupy k výuce, prokládání výkladu různými příklady a přirovnáními, různé aktivity a techniky..."

„Propojení teorie s praxí, vkládání příkladů, možnost ptát se, pevná linka, srozumitelné předávání informací, maximální obsah základních potřebných informací (bez nutnosti hledání dodatečných zdrojů pro pochopení dané problematiky)."

„Slyšet výklad na živo a možnost se doptat na to, co mi není jasné. Nejhodnotnější jsou příklady z praxe, na kterých si látku lépe zapamatuji. Hodnotné jsou taky otázky, zda máme nějaký svůj názor, co si o dané věci myslíme nebo co o tom víme."

„Nejvíce mi určitě pomohly diskuze s ostatními, jelikož mi pak dané téma opravdu utkvělo v paměti."

Jakou jednu hlavní "věc, myšlenku, vzpomínku, názor, zkušenost" si z kurzu odnášíš?

Odnáším si pocit, že není nemožné se na vysněný obor dostat a že se mi to dříve či později díky kurzu podaří. Sama bych tyto materiály dávala dohromady léta a nebyly by zdaleka v takové kvalitě."

„Radost z každé lekce, i z těch témat, kterých jsem se obávala."

„Vědění je moc, můžeme jen tolik, kolik víme."

„Vím, že nic nevím" – pořád zjišťuju, že mám ještě mnoho na učení... a zároveň si odnáším i to, že nemusím vědět vše (to je ta psychohygiena :-))"

„...nejdůležitější věc kterou si odnáším jsou asi názory ostatních (jak lektorů tak studentů). Myslím si, že jsme se všichni vzájemně někam posunuli."

„Že psychologie je obor, který miluji a opravdu se mu v budoucnu chci věnovat."

Další
reference

PsychoCamp 2023

#psychocamp  

Realizováno: 20.11.2023

Jak bys popsal/a své dojmy z kempu vlastními slovy? "Bylo to skvělé, potkat tolik úžasných lidí a zúčastnit se tolika zajímavých přednášek. určitě bych to…

Číst více

PsychoCamp 2022

#psychocamp  

Realizováno: 25.09.2022

Jak bys popsal/a své dojmy z kempu vlastními slovy? "Zažila jsem nezapomenutelných pět dní v kolektivu neskutečně inspirujících a skvělých lidí. Nikdy jsem…

Číst více

Přípravné kurzy 2021/2022 – online

#pripravne-kurzy  

Realizováno: 11.06.2022

Jak bys kurz popsal/a vlastními slovy? „Kurz byl pro mě velmi přínosný a užitečný. Věřím, že mi pomohl k tomu, abych měla větší šanci úspěšně složit přijímací…

Číst více