Rozsáhlou recenzi na náš přípravný kurz si můžete přečíst zde.

Co říkají naši absolventi?

„Naprosto skvělá investice peněz. Opravdu nelituji jediné koruny, protože mi to pomohlo zrealizovat můj sen. Každá hodina prosezená na kurzu mi přinesla znalosti, dobrou náladu a dobrý pocit z toho, že jsem se něco nového naučila, ačkoliv jsem sama velký prokrastinátor a k učení mě většinou donutí až to, že se blíží deadline. Moje obavy z toho, že pokud něco zodpovím špatně všichni se mi budou smát, byly úplně zbytečné. V životě jsem se neocitla v příjemnějším kolektivu s tak dobrou atmosférou ve které jsem se i introvertní a uzavřená já dokázala ozvat a říct svůj názor. Opravdu si nedokážu představit, že bych se bez kurzu dostala tam kam chci. Přinesl mi neuvěřitelné množství podkladů a informací, které bych sama nikdy nenašla. Děkuji všem lektorům za úžasný přístup, ochotu, vyjádření podpory a šíření dobré nálady."

„Kurz organizovaný mladými lidmi, kteří rozumí tomu, jak to u přijímaček probíhá. Byla to cenná zkušenost a jsem rád, že jsem se kurzu účastnil. Pro ty, kteří berou přípravu vážně a opravdu se o psychologii zajímají tento kurz vřele doporučuji. Pro ostatní to jsou vyhozené peníze. Mně posloužil dobře. Byl jednou z věcí, která mi pomohla se dostat na psychologii."

„Kurz byl velice přínosný - jak v oblasti informační, tak seberozvojové. Lektoři dávali prostory k debatám, kritickému myšlení, jakékoliv dotazy byly vítány a byla vždy přátelská atmosféra. O materiály ke studiu taktéž nebyla nouze (jsou podle mě moc hezky zpracované, nemusela jsem si dělat výpisky). Ale nebylo to jen o učení, přiučila jsem se hodně relaxačních technik, sebepoznávacích testů a mnoho dalšího. Nejvíce super mi přišly mnemotechnické pomůcky od Kamči."

„Přípravný kurz byl pro mě záchranným kruhem v obrovském oceánu plném hromady psychologické teorie, ve které jsem tápala. Pomohl mi se zorientovat v problematice učiva psychologie jak na úrovni středoškolské, tak i vysokoškolské. Lektoři jsou všichni velmi přátelští, ochotní a rádi pomohou i nad rámec kurzu. Já sama se díky kurzu dostala například k praxím, o které bych jinak asi ani nezakopla. Poznala jsem spoustu skvělých lidí, kteří mají stejnou vášeň jako já - psychologii. Vzájemně jsme se podporovali, což bylo pro mě ve velmi stresujícím období (před zkouškou dospělosti a přijímačkami) nesmírně nápomocné. I když jsem se tento rok na psychologii nedostala, kurz od Akademie psychologie byl a stále je pro mě obrovským motorem jít si dál plnit své sny a pracovat na nich."

„Kurz splnil všechna očekávání a navíc taky nabídl zajímavé přednášky a diskuzi i mimo přípravu k přijímacím zkouškám. V průběhu výuky vždy panovala přátelská a uvolněná atmosféra, což určitě napomáhalo k tomu, aby se účastníci kurzu nebáli projevit své názory a pohledy na probírané téma. Na vytvoření příjemné atmosféry měli samozřejmě největší podíl skvělí vyučující, ze kterých jsem ani jednou nepocítila, že by neměli o probíraných věcech dostatečný přehled a nebo že by byli ve špatné náladě. Právě naopak. Všichni jsme se na ně také mohli obrátit v případě nějakého problému i mimo probíhající výuku. Velkým bonusem kurzu byly také poskytnuté materiály, ze kterých jsme měli možnost čerpat, protože nám tak byla všechna témata k dispozici již celistvě zpracována, což mně osobně ušetřilo čas tím, že jsem si nemusela informace hledat pouze v knihách."

„Než jsem se do kurzu přihlásila myslela jsem si, že je to zbytečné, že se budu učit sama ze svých materiálu, poté jsem zjistila, co všechno to obnáší a kolik informací musím znát, kdyby nebylo vašeho kurzu nevím zdaleka ani polovinu všeho, co jste nás naučili. Mockrát dekuju."

„Všechno propracované, lektoři připravení a velmi ochotní, s ničím nebyl žádný problém, kurz bych popsala jako opravdu přínosný."

Ptáme se našich absolventů

Co bylo pro vás v kurzu nejvíce přínosné?

„Upřímně si myslím, že na kurzu pro mě bylo přínosné úplně vše. Od samotných skript, přes to že jsem ten kurz prožila, viděla i slyšela. Spoustu informací jsem si díky tomu zapamatovala. Také mi hrozně pomohly TSP lekce, které jsem opravdu potřebovala a jsem hrozně vděčná, že i něco takového nám bylo kurzem zprostředkováno. Byly skvělé také jakékoliv hry, meditace nebo osobní zkušenosti lektorů. Opravdu každá aktivita, kterou jsme na kurzu dělali pro mě byla nějakým způsobem přínosná."

„Možná to bude znít zvláštně, ale kromě toho se něco nového dozvědět, tak to bylo poznání nových super lidí se stejným či podobným záměrem jako máme my. Dále taky výměna zkušeností, rady,..."

„Obecná psychologie, psychologie osobnosti, biologie, filozofie, psychologie práce. Tyto hodiny mi daly nejvíce informací."

„Nejvíce přínosné pro mě bylo oblopení se psychology a lidmi se zájmem o tuto vědeckou disciplínu, kteří mi dokázali rozšířit obzory předáním svých cenných zkušeností. Navíc jsem se ujistil v tom, že psychologie je cesta, kterou se chci vydat."

 

Jak byste kurz popsali svými slovy?

„Opravdu hrozně přínosný, bez něj bych neměla ponětí co přesně se mám učit. Přátelské prostředí, kde si lidé vzájemně pomáhají. Nikdo není trapný pokud něco řekne špatně a každý má možnost říct svůj názor nebo se vyjádřit aniž by se na něj někdo díval shora. Všichni lektoři k nám přistupovali jako k sobě rovným a byli hrozně ochotní a opravdu se snažili dělat vše pro to, abychom byli spokojení, něco nám to do života přineslo a mohli studovat to po čem toužíme. To si myslím, že se rozhodně povedlo."

„Nediálná část úspěšného přijetí na psychologii." 

„Velmi přínosný kurz pro budoucí studenty psychologie. Přístup všech lektorů byl velice přátelský, nikdo neměl problém s čímkoliv pomoct nebo poradit. Kurz probíhal každý týden 3 hodiny v sobotu od desíti hodin, což považuji za ideální, jelikož mi to zaplnilo dopoledne, které bych stejně proležela v posteli, a mohla jsem se tak vzdělávat v oblasti, která mě zajímá. Výuka byla zajímavé a velice přínosná. Kdybych si měla kurz vybrat znovu, jiný bych nevolila."

„Kurz je jednou z nejlepších investic. Lektoři jsou nápomocní, vyjdou vstříc a opravdu pomohou s přípravou na přijímačky.  Občas je to náročné, ale pokud to s psychologií myslíte vážně, vyplatí se."

„Velmi přínosný kurz, přihlásila bych se znova."

„Kurz mi otevřel oči ohledně komplexnosti psychologie jakožto oboru. Naučila jsem se spoutu nových informací a svého rozhodnutí tento kurz absolovat stoprocentně nelituji. Všechny společené hodiny byl velmi kvalitně strávený čas a už se moc těším na společné setkání!"

„Úžasný kurz, který člověka skvěle připraví na studium psychologie. Nejen na přijímačky na vysokou školu, ale i na studium na vysoké škole a také do života."

„Byla to super zkušenost a rozhodně nelituji těch peněz, co jsem za to dala. Dalo mi to spoustu věcí, nejen znalostí samozřejmě. Kurz je i o lidech. Jaké si to uděláš, takové to máš..."

 

 

Co se vám na studijních materiálech nejvíce líbilo, co vám pomáhalo a které byly podle vás nejužitečnější?

„Líbila se mi kvalita materiálu. Nejužitečnější studijní materiál nevyberu, všechny byly perfektní."

„Materiály byly přehledné, určitě se bude hodou hodit i nadále."

„Materiály byly všeobsažné, kvalitně zpracované. Nejužitečnější byla skripta."

„Přehlednost, příklady z reálných situací, prezentace nás studentů, zprostředkované testy z minulých let."

„Byly přehledné, obsahovaly všechny důležité informace a především byly pro mě shrnutím všech informací, které potřebuji vědět. Bez toho bych byla ztracená a opravdu mi to pomohlo ujasnist si, co se mám vlastně učit."

 

Co pro vás v lekcích bylo nejpřínosnější, nejužitečnější, co vám nejvíce pomáhalo či co se vám líbilo?

„Určitě mi hodně pomohly skripta ze kterých se můžu učit aniž bych měla pořád strach že mi třeba něco uniklo a nějaké informace nebudu vědět. Skvělé byly také samotné lekce, které mi pomohly v tom si spoustu věcí zapamatovat tím, jak jsem je slyšela nahlas. Obzvlášť pokud k tomu někdo z lektorů přidal vlastní pomůcku nebo příběh.
Testy které jsme dělali v průběhu kurzu byly také nápomocné, protože jsem si aspoň zopakovala co jsme se učili a nešlo ani tolik o to jestli to umím na jedničku nebo se ztrapním tím, že nic neumím. Bylo opravdu vidět, že to je dělané pro nás a pro to aby nám to ulehčilo učení a pomohlo nám to v přípravě."

„Úžasný kolektiv, řečeno spoustu příkladů, ze kterých se dali téměř všechny věci pochopit, mohli jsme se zeptat na cokoliv"

„Cítil jsem se skvěle v kolektivu a kurz mi pomohl i s motivací k učení."

„Prokládání diskuzemi a oddechovými aktivitami - obnova soustředění, možnost se zeptat na cokoliv, možnost si hodiny přehrát znovu."

Další
reference

PsychoCamp 2023

#psychocamp  

Realizováno: 20.11.2023

Jak bys popsal/a své dojmy z kempu vlastními slovy? "Bylo to skvělé, potkat tolik úžasných lidí a zúčastnit se tolika zajímavých přednášek. určitě bych to…

Číst více

PsychoCamp 2022

#psychocamp  

Realizováno: 25.09.2022

Jak bys popsal/a své dojmy z kempu vlastními slovy? "Zažila jsem nezapomenutelných pět dní v kolektivu neskutečně inspirujících a skvělých lidí. Nikdy jsem…

Číst více

Přípravné kurzy 2021/2022 – online

#pripravne-kurzy  

Realizováno: 11.06.2022

Jak bys kurz popsal/a vlastními slovy? „Kurz byl pro mě velmi přínosný a užitečný. Věřím, že mi pomohl k tomu, abych měla větší šanci úspěšně složit přijímací…

Číst více